نقش فیزیوتراپی در درمان پارکینسون

آیا فیزیوتراپی در درمان بیماری پارکینسون نقشی دارد ؟ چگونه می توان با کمک فیزیوتراپی علائم بیماری پارکینسون را کنترل کرد ؟بیماری پارکینسون با تحلیل و از بین بردن ماده سیاه مغز سبب کاهش تولید نوروترانسمیتر دوپامین می شود . فرد مبتلا به بیماری پارکینسون ممکن است همزمان با هم علائم متعددی را تجربه کند. تمرکز فیزیوتراپی برروی تظاهرات جسمی یک اختلال است ، که می تواند تاثیر بسیار زیادی بر روند و سبک زندگی فرد داشته باشد .
خیلی از افراد در هنگام مراجعه به مرکز فیزیوتراپی همای سلامت در رابطه با تاثیر فیزیوتراپی در کنترل و یا درمان بیماری پارکینسون می پرسند، به همین دلیل در ادامه این مطلب به بررسی این موضوع می پردازیم .

نقش فیزیوتراپی در درمان پارکینسون
نقش فیزیوتراپی در درمان پارکینسون

اهداف فیزیوتراپی در بیماران مبتلا به پارکینسون

فیزیوتراپی در بیماران مبتلا پارکیسنون بسیار مهم است زیرا نقش بسیار قابل توجهی در کاهش علائم و افزایش استقلال آن ها ایفا می کند . با استفاده از فیزیوتراپی حفظ و بهبود سطح عملکرد اعضای بدن ، که به افزایش کیفیت زندگی یک فرد کمک می کند، امکان پذیر می شود .
در طی فیزیوتراپی برای بهبود تحرک از استراتژی های ورزشی و حرکتی استفاده می شود .
با اصلاح الگوهای حرکت ، وضعیت غیر طبیعی بدن اصلاح می شود.
قدرت عضله و انعطاف پذیری مفصل با فیزیوتراپی به حداکثرمی رسد .
در طی فیزوتراپی اثرات دارو درمانی تقویت می شود.

علاوه بر موارد ذکر شده در مرکز فیزیوتراپی همای سلامت توصیه های به بیماران برای انجام حرکات ورزشی در خانه داده می شود .

تمرینات ورزشی برای بیماری پارکینسون

همانطور که گفته شد، تمرینات ورزشی در کنار فیزیوتراپی تا حد قابل توجهی می توانند به افراد مبتلا به بیماری پارکینسون کمک کند . از جمله این تمرینات شامل :
تمرین به منظورکاهش سفتی عضلات
تمرین برای اصلاح طرز قرار گیری بدن ، تعادل در راه رفتن
تمرنیات هوازی ، این تمرنیات نقش موثری در میزان اکسیژن رسانی به سایر اندام های بدن را دارند . با استفاده از تمرینات هوازی، سلامت قلب، ریه و دستگاه اعصاب حفظ می گردد .
انجام برخی تمرینات عمومی که نقش موثری در کاهش افسردگی ناشی از بیماری پارکینسون دارند .
رقصیدن در این افراد می تواند تاثیر بسیار خوبی در کاهش سفتی عضلات داشته باشد .

اگر بخواهیم برخی تمرینات عمومی که برای بیماران مبتلا به پارکینسون مفید است را لیست کنیم می توانیم موارد زیر را بیان کنیم :

پیاده روی
شرکت در کلاس های یوگا و رقص
انجام ورزش هایی همچون گلف، پینگ پونگ و تنیس
شنا
رژه رفتن همراه با حرکت دادن بازوها، همگی می توانند کمک کننده باشند .

دکتر کریمی پور در مرکز فیزیوتراپی در غرب تهران برای بیماران عزیز جلسه اول فیزیوتراپی ، که به منظور مشاوره انجام می شود را، رایگان انجام می دهند ،شما می توانید جهت مشاوره و تماس با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید :
021-44965811 – 021-44965819

نتیجه گیری

در اخر می توان به عنوان خلاصه ای از مطالب بیان کرد، در صورتی که خودتان و یا در نزدیکان خود فرد مبتلا به بیماری پارکینسون دارید ، توصیه می شود برای بهبود و کنترل بیماری حتما به یک مرکز فیزیوتراپی خوب در تهران مراجعه کنید .

84 thoughts on “نقش فیزیوتراپی در درمان پارکینسون

 1. Spallielt - سپتامبر 16, 2022 در 10:58 ق.ظ

  Coarse gravel inhibits their natural behaviors, but whether it actually damages Corydoras is a matter of debate. doxycycline pregnancy Etiology of intertrigo in adults A prospective study of 103 cases.

  پاسخ
 2. unloasy - اکتبر 26, 2022 در 6:41 ق.ظ

  stromectol 12mg online In females, the incidences of mammary and pituitary tumours were reduced, while, in males, the incidences of pituitary and testicular tumours were reduced see Table 2 Karlsson et al

  پاسخ
 3. Raimilied - نوامبر 5, 2022 در 9:14 ب.ظ

  Almost consistent with our results, Premkumar et al observed a significant decrease in IL 1 ОІ, IL 6, IL 8, TNF О± and VEGF in patients who were supplemented with CoRN CoQ10, Riboflavin, and Niacin along with tamoxifen for 45 and 90 days, respectively, when compared to other groups 5 mg tamoxifen study

  پاسخ

پاسخ

Call Now Button