درمان تعریق بیش از حد کف دست با فیزیوتراپی

یکی از موضوعاتی که اغلب در برخی از افراد تبدیل به معضلی بزرگ می شود و روند زندگی عادی را با اختلال روبرو می سازد، عرق کردن کف دست است. تعریق در ناحیه کف دست ممکن است تحت شرایطی کاملا عادی باشد و شدت چندانی نداشته باشد؛ اما گاهی در شرایطی شدت گرفته تا حدی که در مسیر فعالیت های عادی افراد موجب بروز مشکلاتی می شود. مثلا مشاهده شده است که افرادی به قدری میزان تعریق کف دست شان زیاد است حتی اگر به مدت زمان کوتاهی خودکار به دست بگیرند و یادداشت کنند تماس دست با خودکار و حالت مشت شدن دست باعث می شود که عرق کف دست جاری شود. این مشکل در علم پزشکی هایپرهیدروزس نامیده می شود. تعریق بیش از حد کف دست حتی ممکن است در فصل زمستان نیز اتفاق بیفتد. اما علت عرق کردن بیش از حد کف دست چیست؟ آیا فیزیوتراپی می تواند به درمان این مشکل کمک کند؟ با ما در این مطلب همراه باشید تا به بررسی بیشتر درمان عرق کف دست با فیزیوتراپی بپردازیم.

علت عرق کردن کف دست چیست؟

علل و عوامل مختلفی در بروز این عارضه دخیل است. برای مثال:
‏ توارث و ژنتیک: بسیاری از افراد در اثر علل ژنتیکی و ارثی با این عارضه روبرو هستند و کف دست آن ها تعریق زیادی دارد.
‏ بیماری: برخی از افراد به دلیل اینکه به بیماری های خاصی مثل سرطان دچارند کف دست شان تعریق دارد.
بیماری های عفونی نیز می تواند از علل اثر گذار باشد به طوری که کسانی که بدن شان عفونت دارد احتمال افزایش میزان تعریق در دست شان بیشتر می شود.
‏ اختلالات هورمونی
‏ استفاده از برخی دارو های خاص در روند تعریق کف دست اثر گذار خواهند بود
‏ اختلال در روند عادی غده تیروئید (پرکاری یا کم کاری غده تیروئید)
‏ استرس و اضطراب

روش درمانی یونتوفورزیس برای درمان تعریق کف دست

این روش در واقع از جمله نوین ترین روش های درمانی است که در زمینه درمان تعریق کف دست بکار گرفته می شود. این روش با کمک دستگاهی که به همین نام خوانده می شود قابل انجام است و اثرات مثبت فراوانی در پی دارد.

روش درمانی یونتوفورزیس چگونه انجام می شود؟

روند انجام روش یونتوفورزیس چنین است که افراد ناحیه ای از بدن را در آن دستگاه قرار می دهند و با امواجی که به آن ارسال می شود موجب می گردد تمامی غدد تعریق مسدود شوند.
*البته مسدود شدن مسیر های غدد تعریق موقتی است. از سوی دیگر نیز امواجی الکتریکی ای که به بدن منتقل می شود هیچ آُسیبی بدن نمی رساند و می تواند بدون خطر درمان موفقی را رقم بزند.
*این دستگاه در اغلب موار در ناحیه زیر بغل و نیز کف دست به کا رگرفته می شود.

آیا روش درمانی روش درمانی یونتوفورزیس خطرناک است؟

این روش در تمامی سال هایی که برای درمان افراد مختلف بکار گرفته شده است با مزایا و آثار مثبتی همراه بوده است و تاکنون گزارشاتی مبنی بر وجود خطرات احتمالی این روش یا بروز مشکلات برای افراد به دست ما نرسیده است. از این رو به زعم بسیاری از متخصصین این حوزه می توان گفت که این روش ایمن ترین و کم خطر ترین روشی است که می توان برای بهبود وضعیت غیرعادی تعریق کف دست بکارگرفت.

مرکز فیزیوتراپی همای سلامت
شماره تماس : 
(021)44965811 – (021)44965819

هزینه روش درمانی یونتوفورزیس

هزینه ای که برای انجام این روش درمانی دریافت می شود در مراکز مختلف متفاوت خواهد بود. بعلاوه اینکه در هر مرکزی بسته به میزان مشکلاتی که بدن شما دارد جلسات مختلفی برای انجام درمان تعریق کف دست تجویز می کنند. از این رو هزینه روش درمانی بعد از معاینات و بررسی های لازم تعیین می شود.

بهترین مرکز فیزیوتراپی غرب تهران برای درمان تعریق کف دست

مهم ترین توصیه ای که خواهیم داشت این است که برای انجام روش یونتوفورزیس به بهترین مرکز فیزیوتراپی مراجعه کنید و از پرسنل حرفه ای و متخصصین این حوزه کمک بگیرید.
خوش بختانه در سطح کشور شاهد فعالیت های گسترده از سوی بهترین مراکز فیزیوتراپی هستیم.
بهترین مرکز فیزیوتراپی تهران با بکارگیری بهترین و نوین ترین تجهیزات درمانی می توانند بهترین روند درمانی را طراحی کرده و موفق ترین نتایج درمانی را رقم بزنند.
کم نیستند کسانی که به بهترین مراکز فیزیوتراپی مراجعه کرده و توانستند با انتخاب هوشمندانه و معقولانه مرکز درمانی در کمترین زمان بالاترین نتیجه بخشی روند درمان را برای تعریق کف دست خود رقم بزنند.

کلام آخر

در پایان مهم ترین نکته ای که باید یادآور شویم این است که بسیاری از روش های درمانی موفق و اثر بخش هستند اما تا زمانی که به دست متخصصین امر انجام نشود، نمی توان به نتیجه دهی روش های درمانی موفق، امیدوار بود.
بر همین اساس باید توجه داشته باشید که روش درمانی یکی از عوامل موفقیت درمان است. بلکه متخصصی که در این مسیر به شما کمک می کند نیز از عوامل اثر گذار در موفقیت نتیجه درمان خواهد بود.

پاسخ

Call Now Button