فیزیوتراپی خوب در غرب تهران

زمانی که با درد در قسمت های مختلف بدن مواجه می شویم یا بدن نیاز به توانبخشی دارد، اولین چیزی که به ذهن اکثر ما می رسد، مراجعه به یک مرکز فیزیوتراپی خوب برای درمان است. اما پيدا کردن یک مرکز فیزیوتراپی خوب به خصوص در غرب تهران کار دشواری است و نمی توان تنها به گفته های آشنایان و دوستان اکتفا کرد. به همین دلیل تصمیم داریم تا در این مطلب ضمن بررسی بیشتر علم فیزیوتراپی به معرفی بهترین مرکز فیزیوتراپی در غرب تهران بپردازیم.

فواید فیزیوتراپی
فیزیوتراپی چیست؟

علم فیزیوتراپی (Physiotherapy) علمی است که با توانبخشی جسمی و همچنین پیشگیری از بروز آسیب به حفظ سلامت بدن و استفاده بیشتر از تحرک اندام کمک می کند. واژه فیزیوتراپی از دو کلمه (Physio) به معنای جسم و بدن و (Therapy) به معنای درمان تشکیل شده است.
در مراکز فیزیوتراپی از ابزاها و تجهیزات مکانیکی، جریان های الکتریکی، فعالیت های ورزشی مناسب، گرما درمانی، نور، اشعه های مادون قرمز، و دیگر روش ها به منظور درمان، توانبخشی و افزایش کیفیت حرکتی افراد آسیب دیده استفاده می شود.

فواید فیزیوتراپی چیست؟

• حفظ توانمندی عضلات و مفاصل برای تحرک داشتن
• ترمیم آسیب دیدگی ها
• بازگردان قدرت عملکرد مفاصل و تاندون های ضربه دیده
• توانبخشی به اعضای از کار افتاده
• حفظ تناسب اندام
• توانبخشی سالمندان
• درمان برخی از بیماری های ارتوپدی
• رفع اختلالات حرکتی که بر اثر بیماری های مغزی بوجود آمده اند مانند ام اس، سکته مغزی، پارکینسون و …
• رفع اختلالات مادرزادی مانند پاهای پرانتزی، ضربدری، مشکلات دیستروفی و…
• توانبخشی به بیماران قلبی؛ کسانی که به علت بیماری های قلبی دچار اختلالات حرکتی شده اند.
• توانبخشی به افرادی که به خاطر سوختگی دچار مشکلات حرکتی شده اند.

اهمیت انتخاب یک مرکز فیزیوتراپی خوب در تهران

هنگامی قصد فیزیوتراپی داشته باشید انتخاب یک مرکز فیزیوتراپی قوی بسیار حائز اهمیت است چرا که اگر فرآیند فیزیوتراپی به درستی انجام نپذیرد، نه تنها عضو آسیب دیده ترمیم نمی شود بلکه ممکن است میزان آسیب ها نیز افزایش یابد.

فاکتورهای مهم در انتخاب بهترین مرکز فیزیوتراپی

دو فاکتور مهم که باید در انتخاب مرکز فیزیوتراپی به طور جدی در نظر گرفت عبارتند از:
• مجهز بودن مرکز فیزیوتراپی به پیشرفته ترین تجهیزات فیزیوتراپی در دنیا
• حاذق و کارآزموده بودن فیزیوتراپيستهایی که در آن مرکز مشغول به ارائه خدمات درمانی هستند.
معمولا زمانی که قصد انتخاب یک مرکز خوب برای فیزیوتراپی را داشته باشید با توجه به تعدد مراکز درمانی، احتمال آن که سردرگم شوید بسیار زیاد است.

بهترین مرکز فیزیوتراپی در غرب تهران کدام است؟

مراکز فیزیوتراپی در شهر تهران، به خصوص در منطقه غرب تهران، نسبت به سایر نقاط ایران بیشتر است. همین مساله رقابت را بین مراکز مختلف سخت تر می کند.
پیدا کردن مرکزفیزیوتراپی خوب در غرب تهران نیز موضوعی است که قطعا از سوی افرادی که ساکن این منطقه هستند و نیاز به درمان های فیزیوتراپی دارند، اهمیت می یابد.
ممکن است برای یافتن مرکز فیزیوتراپی خوب در غرب تهران میان دوستان و آشنایانتان و یا حتی در فضای مجازی به پرس و جو بپردازید.
اما شاید لازم باشد بدانید که یک مرکز فیزیوتراپی خوب، چند ویژگی کلیدی دارد که در ادامه آن ها را بیان می کنیم. البته در راه یافتن یک مرکز فیزیوتراپی خوب هفت سوال مطرح می شود که پس از یافتن پاسخ آن ها می تواند با اطمینان خاطر از نتیجه بخش بودن فیزیوتراپی، مراحل درمانی فیزیوتراپی را آغاز نمایید.
نخستین پرستش:

• علت و منشا درد به خاطر به وجود آمدن چه مشکلی است؟

شیوه پاسخگویی فیزیوتراپیست به این مشکل شما، به شناخت شما از میزان علم و آگاهی وی کمک خواهد کرد. پیش از مراجعه به فیزیوتراپيست شاید بد نباشد تا حدودی با مطالعه از طریق کتاب و سرچ در اینترنت اطلاعاتی نسبی در این زمینه را نیز کسب کنید.

دومین پرسش:

• مشکل پیش آمده، بر اثر چه اتفاقی به وجود آمده است و چگونه درمان می شود؟

زمانی که ریشه و علت اصلی مشکل، مشخص شود دو امکان مهم پدید می آید. یکی آنکه با آگاهی می توان مانع بروز مجدد مشکل شد و دومی آنکه، راه حل درمانی از این طریق سریعتر پیدا خواهد شد.

سومین پرسش:

• آیا آن مرکز فیزیوتراپی سابقه درمان افرادی که مشکل مشابه من را داشته اند را دارد؟

قطعا زمانی که افرادی با مشکلات مشابه نتیجه مساعد از یک مرکز درمانی کسب کرده اند به اعتبار آن مجموعه خواهد افزود و افراد با اطمینان خاطر بیشتری برای درمان به پزشک مربوطه مراجعه می کنند.

چهارمین پرسش:

• توقعات فیزیوتراپيست از من چیست؟

از آن جایی همکاری بیمار با فیزیوتراپيست نقشی اساسی در درمان وی ایفا خواهد کرد، اینکه فرد مراجعه کننده خود را مشتاق و آماده همکاری نشان دهد، در روند بهبود تاثیری بسزا خواهد داشت.

پنجمین پرسش:

• پروسه درمان چقدر به طول خواهد انجامید؟

البته همیشه پاسخ مشخص و قطعی برای این پرسش وجود ندارد و معمولا زمانی که فیزیوتراپ شما به عنوان طول مدت درمان به شما ارائه می کند حدودی خواهد بود. چرا که میزان همکاری بیمار و ویژگی های فیزیولوژیک و آناتومیک وی بر بازه زمانی درمان اثرگذار خواهد بود.

ششمین پرسش

• آیا کل پروسه درمان توسط یک فیزیوتراپيست انجام خواهد شد؟

در کل باید گفت که اگر تمامی مراحل درمان، توسط یک فیزیوتراپيست انجام بپذیرد، ایده آل تر خواهد بود. ولی گاهی شرایط به نحوی پیش می رود که این امکان سلب می شود. یک مرکز فیزیوتراپی خوب باید برای چنین زمان های خاصی چندین فیزیوتراپيست زبده را آماده داشته باشد.

هفتمین پرسش:

• مراحل فیزیوتراپی به چه نحو خواهد بود؟

در جلسه نخست، معمولا فیزیوتراپيست، شما را معاینه خواهد کرد، و پس از ارزیابی وضعیت جسمی شما، سوابق پزشکی تان را نیز مورد بررسی قرار خواهد داد.
سپس از شما می خواهد تا توضیح کاملی درباره حادثه ای که باعث آسیب دیدگی شما، شده است را ارائه دهید.
با توجه به نتایجی که از لمس ناحیه آسیب دیده، آزمودن میزان قدرت حرکت، تعادل و … شما به دست می آید برنامه درمانی شما تدوین خواهد شد.

پس از آنکه جلسه اول فیزیوتراپی را به پایان رساندید، همزمان با دیگر جلسات فیزیوتراپی، باید درمان های دیگری مانند انجام برخی از تمرینات در منزل، منوال تراپی، ماساژ و … را نیز به موازات آن زیر نظر پزشک و فیزیوتراپيست خودتان انجام دهید.

ویژگی های یک مرکز فیزیوتراپی خوب در غرب تهران

برای یافتن یک مرکز فیزیوتراپی خوب در غرب تهران، باید به موارد زیر دقت داشته باشید:
• مجهز بودن فیزیوتراپی
• تخصص و مهارت کادر درمان
• برخورد حرفه ای
• ایجاد حس امنیت و آرامش برای بیمار
• صبر و حوصله در درمان بیمار
• رعایت بهداشت و نظافت در مرکز فیزیوتراپی

در ویدیوی زیر، رضایت یکی از مراجعه کنندگان به فیزیوتراپی همای سلامت، در غرب تهران، را مشاهده می کنید:

فیزیوتراپی برای کودکان

زمانی که نام فیزیوتراپی را می شنویم، بسیاری از ما تصور می کنیم که این تخصص تنها به کمک بزرگسالان و یا سالخوردگان می آید؛ در حالی که یکی از کاربردهای مهم فیزیوتراپی برای مشکلات کودکان است. یک مرکز فیزیوتراپی خوب در تهران خدمات خود را برای کودکان نیز ارائه می دهد و به درمان مشکلات آن ها با صبوری و حوصله می پردازد.

در فیلم زیر روند بهبودی ویانا، دختر خردسالی که برای درمان شکستگی درد خود به مرکز فیزیوتراپی همای سلامت مراجعه کرده بود را ملاحظه می کنید.

ویانا بعد از چند جلسه فیزیوتراپی در مرکز فیزیوتراپی همای سلامت بهبود بسیار خوبی داشته که در فیلم زیر روند بهبودی او را مشاهده می کنید:

در نهایت، این دختر کوچولو که کاملاً بهبود پیدا کرده، نقاشی زیبایی برای قدردانی از کادر درمانی می کشد:

چرا بسیاری از افراد همای سلامت را بهترین مرکز فیزیوتراپی غرب تهران می دانند؟

صداقت داشتن فیزیوتراپیست ها و متخصصین مرکز همای سلامت با بیماران، حاشیه ای امن و قابل اطمینان را برای انجام مراحل درمان ایجاد می کند.
تمامی متخصصان و فیزیوتراپیست های مرکز درمانی همای سلامت، علاوه بر تحصیلات آکادمیک و داشتن علم روز دنیا در حوزه تخصصی خود، از تبحر و تجربه ای بالا نیز برخوردار می باشند.
مرکز فیزیوتراپی همای سلامت از پیشرفته ترین تجهیزات روز دنیا برخوردار است و آمادگی ارائه انواع خدمات درمانی در این حوزه را دارا است.

One thought on “فیزیوتراپی خوب در غرب تهران

پاسخ

Call Now Button