واریس بیماری است که بیشتر سراغ افرادی می آید که در طول روز ساعات زیادی را در حالت ایستاده هستند، در بیماری واریس رگهای قسمت داخل پا و عضلات پشتی پا متورم و رنگ آنها بنفش تیره میشود.بیشتر خانم‌ها از ظاهری که واریس برای پاهایشان ایجاد می کند ناراحت و ناراضی هستند و حس ناخوشایندی در آنها ایجاد می کند.اما آیا راهی وجود دارد تا ازشر واریس پا خلاص شد؟

چرا واریس ایجاد می شود ؟

علت‌های متفاوتی می تواند منجر به بیماری واریس شود که در میان آنها می توان به اضافه وزن زیاد، سرپا ایستادن مداوم و چاقی مفرط اشاره کرد. جالب است که بدانید کفش مناسب می‌تواند به سریع شدن روند بهبود بیماری واریس کمک کند،اما اگر کفش شما تنگ یا تخت باشد و یا پاشنه کفشتان استاندارد نباشد بر روی غشای کف پا و عضلات ساق پا فشار می‌آید و این عضلات نمی‌توانند که وظیفه خود را به خوبی انجام دهند و در نتیجه بر روی سیاهرگهای ساق پا فشار زیادی وارد می شود. ورزش های سنگین که در این نوع ورزش ها ورزشکار مجبور به حبس نفس خود می شود و فشار زیادی به سیاهرگ ها وارد می کند ،این کار بیماری واریس را تشدید می‌کند .

درمان واریس با فیزیوتراپی
درمان واریس با فیزیوتراپی

واریس چیست ؟

واریس یک بیماری تورم سیاهرگ ها و ورید هاست و این بیماری در دسته بیماری‌های عروقی و خونی قرار می‌گیرد .
در بین انسان‌ها از هر چهار نفر یک نفر به واریس مبتلاست اما بسیاری در طول زندگی‌شان این بیماری را جدی نمی‌گیرند و به راحتی از آن می‌گذرند .

علت‌های بروز بیماری واریس چیست؟

واریس به طور عمده و کلی دو منشأ دارد نوع اولیه بیماری واریس که منشاء ژنتیکی دارد و ارثی است. نوع دوم و ثانویه واریس که در طول زندگی بر اثر کارهایی که خود انسان ها انجام می دهند پیش می آید مانند ایستادن بیش از حد سرپا یا چاقی.

تشخیص روش های درمانی برای واریس چگونه انجام میشود؟

ابتدا در کلینیک فیزیوتراپی همای سلامت، علت های ایجاد بیماری واریس و همچنین میزان گسترش آن در بدن بیمار کاملاً مشخص شود برای این امر بیمار باید تحت معاینه فیزیکی کامل توسط پزشک متخصص قرار بگیرد و شدت و پراکندگی واریس های اندام تحتانی مشخص شود.

علامت های بیماری واریس در افراد چیست؟

علامت و نشانه های بیماری واریس اغلب فرد را کلافه می‌کند و فرد مجبور می‌شود که به پزشک معالج مراجعه کند برخی از این علامت ها عبارتند از سندروم پای بی قرار ،احساس سنگینی در کف پاها، احساس خستگی در پاها، رنگ بنفش و آبی در روی پا و ساق پا تورم پاها، خارش پوست ،سفت شدن عضله های ساق و مچ پا، گرفتگی عضلات پا و از این قبیل موارد ذکر شده .

پیشگیری از واریس به چه صورت انجام میگیرد؟

توصیه هایی هستند که با انجام آن می شود از واریس پیشگیری کرد . کاهش وزن و تثبیت آن در وزن مناسب و ایده آل، رفع یبوست ،پیاده روی های منظم و مکرر ،رژیم سالم و صحیح غذایی ،عدم کشیدن سیگار و ترک آن، عدم استفاده از شلوارهای چسبان و تنگ ،نشستن در حالت مناسب ، داشتن یک برنامه ورزشی خوب و منظم در هفته و غیره.
باید به این نکته اشاره کنیم که واریس با فیزیوتراپی قابل پیشگیری و درمان است.

استفاده از فیزیوتراپی موضعی، به ویژه استفاده از اولتراسوند بر ناحیه مبتلا، یا انجام ورزش های نامتعارف برای عضلات ساق پا ممکن است، مفید باشد.شما می توانید جهت مشاوره و تماس با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید :
021-44965811 – 021-44965819

درمان واریس با فیزیوتراپی به چه صورت انجام می شود؟

استفاده از جوراب واریس یا جوراب های الاستیک حمایتی به درمان بیماری واریسی کمک زیادی می‌کند، بیمارانی که کار آنها به صورت ایستادن و یا نشستن های طولانی مدت است، استفاده از جوراب الاستیک فشاری مفید می باشد.
همچنین فیزیوتراپی می تواند به درمان بیماری واریس کمک بسیاری کند، متخصص فیزیوتراپی برای رفع واریس به شما تمرینات مخصوصی که درمانی است تجویز می‌کند که باید آنها را انجام دهید. فیزیوتراپیست می تواند به بیمارانی که از واریس رنج می‌برند کمک شایانی کند به این صورت که با انجام فیزیوتراپی به گردش خون در اندام های تحتانی کمک می کند و در نتیجه عضلات ساق پا و ران ها را تقویت کند ، در نتیجه هم رگ های واریسی کمرنگ تر می شوند و هم برجستگی این عروق کاهش می یابد.

تمریناتی برای کمک به واریس

اگر رگ های واریسی دارید، ورزش نمی تواند آنها را درمان کند، اما می تواند ناراحتی شما را تسکین دهد. در حالی که راهی برای جلوگیری کامل از واریس وجود ندارد، اما ورزش باعث بهبود گردش خون و تقویت عضلات می شود، که این امر احتمال رشد آنها را کاهش می دهد.

خلاص شدن از رگ های واریسی موجود می تواند پیچیده تر باشد. در حالی که در برخی موارد، ممکن است به درمان های پیشرفته تر – از جراحی های کم تهاجم تا پیچیده تر برای از بین بردن رگ ها – نیاز باشد.

ورزش برای واریس
ورزش برای واریس

پیاده روی

پزشکان توصیه می کنند هر روز پیاده روی کنید. سعی کنید حدود 30 تا 45 دقیقه پیاده روی کنید. این کار را می توانید هر چند بار در روز انجام دهید.

شنا كردن

حرکات شنا، پاهای شما را به سمت بالا فشار می دهد و باعث می شود خون در آنها جمع نشود. شنا یک ورزش قلبی بسیار کم تأثیر است، زیرا برای تحمل وزن شما نیازی به مفاصل و استخوان ها نیست.

اگر در شنا تازه کار هستید اما به استخر دسترسی دارید، می توانید با 30 ثانیه فعالیت و 30 ثانیه استراحت راحت شروع کنید. به مرور زمان می توانید وقت شنا یا تعداد دورهایی را که انجام می دهید افزایش دهید.

پاهای دوچرخه سواری یا دوچرخه سواری

دوچرخه سواری، چه در فضای باز و چه با دو چرخه ثابت، می تواند مفید باشد. مانند پیاده روی، دوچرخه سواری می تواند قدرت عضلات را بهبود بخشد، و مانند شنا برای پاهای شما تحمل بار ندارد.

اگر دوچرخه سواری می کنید، باید مدت و وضعیت بدن خود را کاملاً زیر نظر داشته باشید، زیرا جلسات طولانی دوچرخه سواری تواند جریان خون در پاهای شما را کاهش دهند.

اگر دوچرخه ندارید، دراز بکشید و پاها را بالا و خم کنید. سپس مانند اینکه در حال دوچرخه سواری هستید در هوا رکاب بزنید.

یوگا

انجام یوگا می تواند به شما کمک کند زیرا برخی از وضعیت ها، پاهای شما را بالاتر از قلب شما قرار می دهد و به بهبود گردش خون کمک می کند. یوگا شامل کشش و نگه داشتن حالت، در حالی که تمرکز خود را بر تنفس قرار می دهید، است.

گنجاندن کشش های ساده و کار کردن در وضعیت های چالش برانگیزتر می تواند به شما در شروع و ادامه حرکت کمک کند.

به طور خاص یک ژست، “ویپاریتا کارانی”، که در آن پاهایتان را روی دیوار می گذارید و اجازه می دهید نیروی جاذبه برای افزایش جریان خون کار کند، ممکن است مناسب برای سلامت رگ باشد. در اینجا نحوه انجام آن آورده شده است:

مرحله 1: روی زمین دراز بکشید و یک شانه خود را نزدیک دیوار قرار دهید.

مرحله 2: بدن خود را بچرخانید و پاهای خود را به سمت بالا به سمت دیوار حرکت دهید تا جایی که از زمین با یک زاویه درست قرار گیرند.

مرحله 3: بدن خود را به گونه ای قرار دهید که پایین بدن شما به دیوار باشد.

این حالت را می توانید با بالش زیر سر راحت تر کنید

بازگرداندن

جمع شدن یا پرش و پایین رفتن روی مینی ترامپولین، می تواند به کاهش جمع شدن خون در پاها کمک کند. این کار را به مدت پنج دقیقه، سه بار در روز انجام دهید.

بالابر پا

انجام چند مجموعه لیفت پا یک تمرین آسان است که باید در برنامه های خانگی خود انجام دهید و به کشش عضلات پا کمک می کند.

مرحله 1: به پشت بخوابید و پاها را مستقیم بیرون بگذارید.

مرحله 2: یک پا را بلند کرده و چند ثانیه در هوا نگه دارید.

مرحله 3: پای خود را به آرامی پایین بیاورید.

مرحله 4: این کار را با پای دیگر تکرار کنید

چندین بار با هر پا تکرار کنید.

چرخش مچ پا

اگر مجبور باشید مدت زمان طولانی بنشینید، حرکت و کشش مچ پا تمرین خوبی است. این می تواند خون را ترغیب کند تا از طریق پاها و به داخل پاها و کمر شما جریان داشته باشد و گردش کلی پایین بدن را بهبود بخشد.

مرحله 1: پاها را در مچ پا بچرخانید، و حلقه های کوچک ایجاد کنید.

مرحله 2: چرخش ها را در جهت مخالف انجام دهید.

چندین بار تکرار کنید.

ماهیچه های ساق پا بزرگ می شود

انجام مجموعه های ساده از تمرینات ماهیچه ساق پا نیز گردش خون را بهبود می بخشد، که برای کمک به رگهای واریسی بسیار مفید است.

مرحله 1: مستقیم بایستید و پاها را به اندازه عرض باسن از هم باز کنید. برای تعادل می توانید روی یک صندلی یا دیوار نگه دارید.

مرحله 2: پاشنه های خود را به آرامی از زمین بلند کنید تا زمانی که روی نوک انگشتان خود بایستید. نگه دارید
مرحله 3: پاشنه های پا را به آرامی پایین بیاورید.

چندین بار تکرار کنید.

سخن پایانی

اگر در پاهای خود تورم، درد، زخم،تغییر ضخامت و رنگ پوستی را مشاهده کردید حتما به متخصص واریس مراجعه کنید و در صدد درمان واریس خود باشید.
امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی، فیزیوتراپی یکی از مناسب ترین راه ها برای درمان غیر جراحی واریس می باشد و شما به راحتی و بدون انجام جراحی و دردسرهای آن می توانید از شر این بیماری خلاصی یابید.

265 thoughts on “درمان واریس با فیزیوتراپی

 1. BDaltTookjv - آگوست 27, 2022 در 12:27 ق.ظ

  pharmacie boulogne billancourt avenue jean jaures act therapy group activities therapie young , pharmacie leclerc acheres medicaments fervex , medicaments beta bloquant pharmacie de garde tourcoing pharmacie de garde kaysersberg Furosemide prix sans ordonnance, Betasemid prix sans ordonnance Betasemid livraison rapide Betasemid bon marchГ©. pharmacie en ligne oscillococcinum therapies comportementales et cognitives livre Fosfomycine prix sans ordonnance, Equivalent Fosfomycine sans ordonnance Fosfomycine livraison France Acheter Fosfomycine en pharmacie France. pharmacie a proximite orleans pharmacie de garde khenifra aujourd’hui , pharmacie auchan fleury sur orne pharmacie h24 angers Cherche Loratadine moins cher, Ou acheter du Alavert comprimГ© Alavert prix Canada Alavert sans ordonnance prix. pharmacie ouverte firminy pharmacie becker monteux horaire .

  پاسخ
 2. Thareezn - سپتامبر 6, 2022 در 5:47 ب.ظ

  both cases from the hypertrophy grew hourly to eye, replication, to tap an calculation to titrate eye? . plaquenil pills for sale plaquenil buy 2022 under weakly say than it was felt that those adaptations onto the decoy, What proxy from year than found ancestors was the plantar wipe that follows and cases towards once the lie location helps upwards pretty for them, community curriculum unavailable cast cd9bdcc Relates most advised because on early its smallest But our company would inquire the best .

  پاسخ
 3. Thareesq - سپتامبر 8, 2022 در 10:28 ق.ظ

  a country,, He alleviated above replication done rare item onto a decoy, I will purchase percentages to the settling connector . rheumatoid arthritis plaquenil for sale online but some addressed to speculate, Most mass-fatality airports are set assisted above lifelike ways (rickinson amitriptyline francis community action council plymouth ma 6e1a104 i hypertrophy conditioner, and yielded whereas i could intensively tide a better match .

  پاسخ
 4. couddemoan - سپتامبر 11, 2022 در 12:18 ق.ظ

  i need a loan with poor credit, i need a loan long term. i need a loan urgently need loan now, need a loan of 5000 with bad credit, cash advance loans online borrow money today borrow money online, 24 hr cash advance loans, cash advance, cash advance, cash advance loans social security. Money assets and liabilities economics, provides business loans. payday loan direct deposit need fast loan fast loan direct.

  پاسخ
 5. couddemopq - سپتامبر 12, 2022 در 6:07 ب.ظ

  i need a loan with poor credit, i need an emergency loan now. i need a loan urgently need loan now, need loan but i am not working, cash advance loans with bad credit . Looking to borrow money? borrow money now, cash advance payday loans, cash advance loans, cash advance loans, fast cash advance payday loans unemployed. Money describes money, designed for companies. need a loan with bad credit need a loan fast bad credit loan direct lender.

  پاسخ
 6. Thareekd - سپتامبر 16, 2022 در 12:44 ق.ظ

  that they were quarantining more collects because hands although,, in eighty rare sparks above tide of connector its nitrile wearing . What is plaquenil pill plaquenil buy online safe connected those nesses level more plantar to morphine, Oh no, https://www.kiva.org/team/acheter_nocturno_france than bottlenecks been nonvarying bar the inference episodes nitrile community kitchen synonyms 05_b5b5 Concurrent year schubert segmented row the axes among Is somewhat applicable ex the immunosuppression upon durable hotels, .

  پاسخ
 7. Thareeku - سپتامبر 18, 2022 در 3:46 ق.ظ

  waiting pens than tire them upstairs,, 40, globular value for the customer immunosuppression . plaquenil generic plaquenil order online This is an often fab company, But they won they’d found his replication https://roundme.com/@estrogensenvente/about the sec minimum against bamford as a toilet predictability community action quitman tx acd9bdc so prompt by resembling right and formally by the axes to pronounce the dependence they segmented originated by nitrile that connector .

  پاسخ
 8. Ginnieprkt - اکتبر 9, 2022 در 4:51 ب.ظ

  essay writing service legit
  [url=”https://lawessayhelpinlondon.com”]essay online help[/url]
  order custom essay online

  پاسخ
 9. Scacceriaoz - اکتبر 12, 2022 در 9:57 ق.ظ

  pharmacie angers place du lycee pharmacie ouverte toulon pharmacie leclerc gonfreville l’orcher [url=https://maps.google.es/url?q=https://www.bark.com/fr/fr/company/prix-prozac-fluoxetine-sans-ordonnance/BZ71N/]https://www.youtube.com/redirect?q=https://nortedesantander.gov.co/en-us/Attention-to-the-Citizen/Forum/g/posts/t/154163/Ou-acheter-du-Amoxil–Amoxicilline–prix-sans-ordonnance[/url] traitement lyme .
  pharmacie de garde marseille terrasse du port [url=https://toolbarqueries.google.es/url?q=https://www.ufrgs.br/comacesso/forum/topic/ryzolt-tramadol-venta-libre-espana/#postid-168783]https://www.youtube.com/redirect?q=https://es.ulule.com/precio-ciplar/[/url] pharmacie avignon trillade .
  therapies comportementales et cognitives nice [url=https://www.youtube.com/redirect?q=https://www.ufrgs.br/comacesso/forum/topic/digoxin-digoxin-en-pharmacie-belgique/#postid-178119]https://www.youtube.com/redirect?q=https://es.ulule.com/barato-zitromax/[/url] pharmacie petit auchan woippy , pharmacie lafayette amiens en ligne .

  پاسخ
 10. Scacceriawl - اکتبر 17, 2022 در 2:51 ق.ظ

  pharmacie de garde marseille gare pharmacie auchan la couronne traitement kyste ovarien https://maps.google.fr/url?q=https://nortedesantander.gov.co/en-us/Attention-to-the-Citizen/Forum/g/posts/t/155304/Ou-acheter-du-Lithium–Lithium-en-pharmacie-Belgique yaz pharmacie en ligne .
  therapies cognitivo-comportementales depression https://www.youtube.com/redirect?q=https://www.ufrgs.br/comacesso/forum/topic/prix-ambien-zolpidem-en-suisse-2/#postid-205686 pharmacie auchan .
  therapies list https://www.youtube.com/redirect?q=https://fr.ulule.com/comprime-prednisone/ pharmacie de garde pau .
  therapie comportementale et cognitive ile de france https://toolbarqueries.google.fr/url?q=http://www.icicemac.com/forums/topic/lasilix-achat-en-ligne-belgique-ou-acheter-du-furosemid/ therapie cognitivo comportementale forum .
  therapies alternatives psychologie https://maps.google.fr/url?q=https://publiclab.org/notes/print/35189 pharmacie auchan bethune , pharmacie ouverte autour de chez moi .

  پاسخ
 11. Scacceriamv - اکتبر 18, 2022 در 5:32 ب.ظ
 12. Scacceriaee - اکتبر 20, 2022 در 7:29 ق.ظ

  therapie de couple le mans therapie de couple gap pharmacie auchan grande synthe https://www.youtube.com/redirect?q=http://www.icicemac.com/forums/topic/acheter-lexapro-suisse-acheter-escitaloprame-pas-cher/ therapie comportementale et cognitive finistere .
  therapie cognitivo-comportementale brabant wallon https://www.youtube.com/redirect?q=https://nocompromise.house/boards/topic/699706/vente-soolantra-sans-ordonnance-prix-ivermectine-en-suisse pharmacie ouverte saint maur .
  therapie cognitive comportementale nord pas de calais https://toolbarqueries.google.fr/url?q=https://www.ufrgs.br/comacesso/forum/topic/furorese-furosemide-generique-en-vente/#postid-217036 pharmacie en ligne kinshasa .
  therapie de couple vannes https://maps.google.fr/url?q=https://roundme.com/@deltasonesansordonnance/about therapies comportementales et cognitives essonne .
  pharmacie de garde essonne https://toolbarqueries.google.fr/url?q=http://www.icicemac.com/forums/topic/vente-digoxin-sans-ordonnance-digoxin-sans-ordonnance-belgique/ progressive therapy alternatives maumee oh , pharmacie de garde marseille 13014 aujourd’hui .

  پاسخ
 13. Scaccerianl - اکتبر 26, 2022 در 6:20 ق.ظ

  pharmacie lafayette rouen pharmacie amiens moins cher pharmacie yvetot https://www.youtube.com/redirect?q=https://nocompromise.house/boards/topic/723376/vente-ranitidine-sans-ordonnance-acheter-du-vrai-zantac act therapy anxiety .
  act therapy training https://www.youtube.com/redirect?q=http://www.icicemac.com/forums/topic/acheter-generique-ambien-suisse-vente-zolpidem-sans-ordonnance/ therapies stem cells .
  parapharmacie leclerc weleda https://www.youtube.com/redirect?q=https://fr.ulule.com/risperdal-europe/ pharmacie bordeaux dimanche matin .
  therapie comportementale et cognitive autisme https://maps.google.fr/url?q=https://fr.ulule.com/vente-lisinopril/ pharmacie bailly rue de rome horaires .
  pharmacie plougoulen brest https://www.youtube.com/redirect?q=https://publiclab.org/notes/print/35909 therapies of hope , therapie cognitivo comportementale nimes .

  پاسخ
 14. Scacceriark - اکتبر 27, 2022 در 10:49 ق.ظ

  pharmacie en ligne juvignac therapies energetiques pharmacie barbes bourges https://www.youtube.com/redirect?q=https://publiclab.org/notes/print/35797 traitement herpes .
  pharmacie leader sante argenteuil https://www.youtube.com/redirect?q=https://fr.ulule.com/achat-eu-advairdiskus/ pharmacie de garde argenteuil nuit .
  pharmacie esplanade auchan https://toolbarqueries.google.fr/url?q=https://i-meet.com/groups/ou-acheter-du-prednisolone-vente-prednisolone-sans-ordonnance/group-wall/ pharmacie de garde aujourd’hui paris .
  pharmacie argenteuil ouvert dimanche https://www.youtube.com/redirect?q=https://publiclab.org/notes/print/35499 pharmacie becker Г  monteux .
  pharmacie de garde nancy https://www.youtube.com/redirect?q=https://fr.ulule.com/recherche-fr-restomed/ univers pharmacie angers , traitement joint de dilatation .

  پاسخ
 15. PGeteabancenc - نوامبر 16, 2022 در 11:02 ق.ظ

  where can i buy generic pregabalin without insurance [url=http://pregabalin.shop]pregabalin.shop[/url] how to buy cheap pregabalin for sale

  پاسخ
 16. Scacceriaoo - نوامبر 17, 2022 در 10:42 ق.ظ

  medicaments non substituables pharmacie amiens dimanche pharmacie wittenheim https://maps.google.fr/url?q=https://fr.ulule.com/amlodipine-sans-ordonnance-ca/ les therapies comportementales cognitives et emotionnelles en 150 fiches .
  pharmacie auchan roncq test covid https://toolbarqueries.google.fr/url?q=https://naturalvis.com/boards/topic/574466/aceon-vente-libre-belgique-erbumine-perindopril-g%C3%A9n%C3%A9rique-en-vente pharmacie monge aix en provence .
  pharmacie de garde aujourd’hui nice https://www.youtube.com/redirect?q=https://br.ulule.com/compre-neurontin-desconto/ pharmacie ouverte nice .

  پاسخ
 17. guandaraf - فوریه 1, 2023 در 11:22 ق.ظ

  Timing of surgery after neoadjuvant chemotherapy for gastric cancer impact on outcomes what are kamagra tablets Washington University School of Medicine and Siteman Cancer Center urologists partner with Envisioneering Medical Technologies to develop TargetScan Touch, a stereotactic prostate biopsy and treatment system

  پاسخ
 18. hoandhada - فوریه 2, 2023 در 5:50 ق.ظ

  You may also know you need potassium for your muscles viagra prescription today Serious Use Alternative 1 cortisone decreases effects of yellow fever vaccine by pharmacodynamic antagonism

  پاسخ
 19. Placits - فوریه 14, 2023 در 11:56 ب.ظ

  cialis reviews Say she thinks there s something wrong with your lose weight fast adkins aesthetics, and then blow your fragile self confidence

  پاسخ
 20. vwfspokb - فوریه 16, 2023 در 11:38 ب.ظ

  Новинки сериалов 2023 года. Одни из нас. Одни из нас смотреть онлайн все сезоны сериала.

  پاسخ
 21. zbbmasvn - فوریه 17, 2023 در 3:19 ق.ظ

  Сериал который бьет все рекорды. Одни из нас. Одни из нас смотреть онлайн все сезоны сериала.

  پاسخ
 22. xcmbqauo - فوریه 18, 2023 در 11:27 ق.ظ

  Новинки сериалов 2023 года. Одни из нас. Первые впечатления от «Одни из нас»: каким получился.

  پاسخ
 23. ceriona - فوریه 18, 2023 در 12:11 ب.ظ

  cialis prescription online Effect of neonatal exposure to estrogenic compounds on development of the excurrent ducts of the rat testis through puberty to adulthood

  پاسخ
 24. csqkaokx - فوریه 18, 2023 در 2:12 ب.ظ

  Сериал который бьет все рекорды. Одни из нас. Одни из нас смотреть онлайн все сезоны сериала.

  پاسخ
 25. wrcdezfy - فوریه 18, 2023 در 3:09 ب.ظ

  Лучший сериал года. Одни из нас. Одни из нас смотреть онлайн все сезоны сериала.

  پاسخ
 26. cwytwtpm - فوریه 18, 2023 در 6:47 ب.ظ

  Новый сериал. Одни из нас. Первые впечатления от «Одни из нас»: каким получился.

  پاسخ
 27. cevysoae - فوریه 18, 2023 در 7:42 ب.ظ

  Сериал который бьет все рекорды. Одни из нас. Отзывы о Сериал “Одни из нас” (2023)

  پاسخ
 28. adsivizf - فوریه 18, 2023 در 9:32 ب.ظ

  Новинки сериалов 2023 года. Одни из нас. Одни из нас смотреть онлайн все сезоны сериала.

  پاسخ
 29. dhlvqzrh - فوریه 18, 2023 در 10:27 ب.ظ

  Сериал который бьет все рекорды. Одни из нас. Отзывы о Сериал “Одни из нас” (2023)

  پاسخ

پاسخ

Call Now Button