درمان درد کمر با ماساژ

آیا می توان درد کمر را با ماساژ درمانی برطرف کرد؟ ماساژ درمانی چیست؟ بهترین راهکار برای درمان درد کمر چیست؟ متاسفانه امروزه اغلب افراد دچار درد کمر و به دنبال راهکار های درمان این درد هستند ، اگر شما هم از این درد رنج می برید ادامه مطلب را مطالعه کنید .

درمان درد کمر با ماساژ
درمان درد کمر با ماساژ

درمان کمر درد با ماساژ

ماساژ در اصل فشاری است که با دست بر روی عضلات ، پوست و تمام بافت های بین پوست و عضله اعمال می شود . نوع متفاوتی از ماساژ وجود دارد که بنا بر شرایط فرد استفاده می شود . پس از آنکه فشار به آهستگی اما به طور محکم به ناحیه اعمال شد، دست در یک صفحه به صورت آهسته و ریتمیک به جلو وعقب حرکت می کند . این صفحه ممکن است که در امتداد ستون فقرات یا دور از ستون فقرات باشد . پوست به همراه دست حرکت می کند . این حالت از اصطكاك، چین خوردن، یا سایر فشار ها بر روی پوست که ممکن است تولید درد نماید، جلوگیری می کند . این حرکت در واقع مایع داخل و خارج بافت ملتهب را جمع و تخلیه کرده و بافت را به آرامی می کشد . با اعمال فشار بر روی پوست ، درد نیز تخفیف می یابد .
ممکن است ماساژ در ابتدا به علت آن که بافت را تحریک می کند، دردناک باشد . اما اگر با ملایمت انجام شود، کمتر ناراحت کننده بوده و در کاهش درد و محدودیت حركتى سودمند می باشد . پس از ماساژ باید از گرما استفاده شود .

دکتر کریمی پور در مرکز فیزیوتراپی در غرب تهران برای بیماران عزیز جلسه اول فیزیوتراپی ، که به منظور مشاوره انجام می شود را، رایگان انجام می دهند ،شما می توانید جهت مشاوره و تماس با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید :
021-44965811 – 021-44965819

ورزش برای کمر درد

اخیرا ورزش را به عنوان مهم ترین جنبه درمان کمر در نظر می گیرند . ورزش ها به عنوان سودمند ترین جنبه درمان به اثبات رسیده اند، و به عنوان مهم ترین درمانی که توسط پزشکان، درمانگران ، ورزشکاران و سایرین توصیه می گردد، باقی مانده اند . نوع ورزش با توجه به نظر پزشک و نتایج مورد انتظار ، متفاوت می باشد .

چگونه ورزش ، انعطاف پذیری را بهبود می بخشد؟

کمر به بهترین نحو در وضعیت به پشت خوابیده کشیده می شود . در این وضعیت ، بیمار به صورت فعال کمرش را می کشد .
این تمرین به آرامی ، با ملایمت ، و مکررا انجام می شود . دلیل حرکت آهسته و تکراری این است که بافت نرمی که باید کشیده شود دارای خاصیت ارتجاعی است و به کشش ملایم و ریتمیک پاسخ می دهد و در مقابل کشش قوی و شدید، مقاومت می نماید .
بافتی که کشیده می شود شبیه به یک باند پلاستیکی است و تدریجا طویل می گردد . به هر حال باند پلاستیکی اگر با قدرت ، با شدت و بیش از اندازه کشیده شود، می تواند پاره گردد .
زمانی که بافت پاره شود، خودش را به شکل بافت جوشگاه که توانایی تولید درد دارد، ترمیم می نماید .
این مطلب را باید با وضوح و تاکید بیان نمود که ورزش برای آن که صحیح انجام شود، بایستی با ملایمت ، به آرامی ، تکرار شونده و مداوم باشد .
دکتر زهرا کریمی پور در بهترین مرکز فیزیوتراپی در تهران ، هنگامی که افراد برای استفاده از فیزیوتراپی و دیگر خدمات مراجعه می کنند ورزش هایی را برای آن ها تجویز می کنند که به کوتاه کردن طول دوره درمان و تسکین درد آن ها کمک می کند .

83 thoughts on “درمان درد کمر با ماساژ

 1. Pingback: bahis siteleri

 2. Spallielt - سپتامبر 17, 2022 در 4:12 ق.ظ

  doxycline chicago Renita White, MD, is an obstetrician gynecologist at Georgia Obstetrics and Gynecology in Atlanta, Georgia.

  پاسخ
 3. unloasy - اکتبر 27, 2022 در 7:43 ق.ظ

  p The couple were stunned when the insurance company initially claimed they would only pay for Jean s half of the holiday to Fiji because she was the only one who had been hospitalised and had to cut short her holiday ivermectin for horses

  پاسخ
 4. Marrisprkt - نوامبر 15, 2022 در 5:14 ب.ظ

  help me write a descriptive essay
  [url=”https://au-bestessays.org”]need help writing a essay[/url]
  college application essay writing service

  پاسخ

پاسخ

Call Now Button