درمان درد وسط کمر

درمان درد وسط کمر

درد وسط کمر نشانه چیست ؟آیا راهی وجود دارد تا برای همیشه از شر درد وسط کمر خلاص شد؟در ناحیه پشت قفسه سینه 12 دیسک ستون فقرات ، عضلات، مهره ها و رباط های بسیاری وجود دارند که هرگونه تحریک و آسیب جزئی می تواند به مرور موجب درد در ناحیه وسط کمر شود . اگر شما به دنبال علت اصلی بروز این درد و درمان آن هستید ادامه مطلب را مطالعه کنید .

علت اصلی درد در وسط کمر چیست؟

دلایل بسیاری زیادی وجود دارد که می تواند به مرور زمان سبب درد وسط کمر شود، از جمله این ها شامل، نحوه نشستن و یا ایستادن ناصحیح، آسیب به این ناحیه از کمر و…در ادامه به بررسی دقیق تر علت درد در وسط کمر می پردازیم.
• یکی از شایع ترین بیماری های مفصلی که سبب ساییدگی استخوان ها و در نتیجه احساس درد می گردد، آرتروز ها می باشند . به طور مثال اسپوندیلیت انکیلوزان یک نوع آرتروز است که به مرور زمان حرکت بدن و حالت آن را تحت تاثیر قرار می دهد .
• افزایش سن یکی دیگر از دلایل درد وسط کمر است ، درد در این ناحیه در بین افراد 30 تا 60 سال بسیار شایع تر است . زیرا با افزایش سن ، توده های عضلانی و مایع میان مفاصل نخاعی کاهش پیدا می کنند در نتیجه می تواند سبب بروز درد در این ناحیه شود .
• سبک زندگی یکی از موارد مهم دیگر و البته تاثیر گذار در بروز درد در این ناحیه است ، عدم تمرینات ورزشی، و یا تکنیک های اشتباه در ورزش کردن سبب برور درد های وسط کمر می شود .
• بروز برخی سوانح همچون تصادف، سقوط و.. که سبب شکستگی و ترک در مهره های قسمت میانی پشت شود، به مرور زمان در صورت وجود آرتروز، سبب شکستگی مهره ها می گردد.
• زمانی که پارگی و یا فتق دیسک رخ دهد سبب فشار بر اعصاب اطراف ناحیه می شود، که سبب درد ، بی حسی و یا گزگز در ناحیه می شود .

درمان درد وسط کمر
درمان درد وسط کمر

• اضافه وزن بیش از اندازه، سبب وارد شدن فشار به تمام ساختار بدن می شود . در نتیجه می توان گفت چاقی از دلایل دیگر کمر درد می باشد .
• پیچ خوردگی و پارگی عضلات ، افرادی که به طور مداوم اجسام سنگین را بلند می کنند آن هم به شیوه نادرست، ممکن است منجر به کشیدگی عضلات و یا پارگی رباط ها شود .
• بیماری پوکی استخوان سبب شکستگی و تضعیف استخوان ها می شود . این بیماری زمانی که دیگر بدن توانایی تولید استخوان های تازه را ندارد، ایجاد می شود . پوکی استخوان نیز می تواند سبب شکستگی و آسیب ناشی از فشار در ناحیه مورد نظر شود .

تشخیص با بررسی تاریخچه کامل و معاینه بدنی آغاز می شود. هنگامی که به کلینیک فیزیوتراپی همای سلامت مراجعه می کنید، در مورد علائم و چگونگی تأثیر مشکل شما بر فعالیتهای روزانه سؤال پرسیده می شود .شما می توانید جهت مشاوره و تماس با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید :
021-44965811 – 021-44965819

علائم اصلی درد در ناحیه وسط کمر

این علائم بسته به اینکه علت اصلی درد چیست تغییر می کند . اما برخی از علائم شایع درد وسط کمر شامل موارد زیر است :
درد شدید و منقطع
خشکی عضلات
احساس سوزش در ناحیه
احساس درد مداوم و خفیف در ناحیه

علایم اصلی درد وسط کمر

احساس درد در ناحیه قفسه سینه
احساس گز گز در پاها و قفسه سینه
احساس ضعف وبی حسی

آیا درد در وسط کمر درمانی هم دارد ؟

درمان برای این درد بسته به علت اصلی بروز درد تعیین می شود گاهی ممکن است تنها با چند حرکت ورزشی ، و یا جلسات فیزیوتراپی این درد درمان شود ، اما در موارد شدید نیاز به درمان با جراحی دارد .

اصلاح وضعیت بدن برای کاهش درد در وسط کمر

اصلاح وضعیت بدن یکی از موارد اصلی در کاهش درد های عضلانی است . افراد باید مداوم این تمرینات را انجام دهند تا برای آن ها همچون یک عادت شود . از جمله، صاف ایستادن با شانه های عقب رفته، قوز نکردن ، محدودیت در نشستن به مدت طولانی و…

تاثیر فیزیوتراپی در درمان درد وسط کمر

فیزیوتراپی نقش بسیار مهمی در کاهش درد های عضلانی دارد، زیرا با کشش و تقویت عضلات بخش میانی پشت می تواند به کاهش و یا جلوگیری از درد کمک شایانی بکند . در کلینیک فیزیوتراپی همای سلامت بعد از تعیین علت اصلی بروز درد بهترین روش درمانی به بیماران توصیه می شود .

پاسخ

Call Now Button