تکار تراپی در فیزیوتراپی

آیا تکار تراپی عوارض دارد؟ هزینه تکار تراپی چقدر است ؟ چه افرادی نیاز به تکار تراپی دارند ؟
تکار یکی از ابزار های جدید است که امروزه در بیشتر کلینیک های فیزیوتراپی استفاده می شود. در این دستگاه، از طیفی از امواج رادیو فرکانسی استفاده می شود، که سبب ایجاد گرما در ناحیه مورد نظر می شود. زمانی که گرما در ناحیه مورد نظر ایجاد می شود میزان خونرسانی در آن قسمت افزایش پیدا می کند، با افزایش خونرسانی در ناحیه مورد نظر میزان اکسیژن رسانی در منطقه بیشتر می شود که نتیجه این امر سبب می شود بافت آسیب دیده ترمیم شود .

تکار تراپی در فیزیوتراپی
تکار تراپی در فیزیوتراپی

مزایای تکار تراپی

اگر بخواهیم کاربرد های دستگاه تکار را نام ببریم می توان موارد زیر را لیست کرد :
افزایش میزان خونرسانی
افزایش میزان اکسیژن و مواد مغذی در ناحیه
ترمیم بافت آسیب دیده که همگی تاثیر در روند درمان بیمار می گذارند .
خود گرما درمانی سبب می شود کلاژن ها و پروتئین های بافتی که در ناحیه تحت درمان وجود دارد، سبب استحکام و بهبودی گردد .

تکار تراپی بیشتر به چه افرادی توصیه می شود ؟

این دستگاه برای بیماری های مختلفی استفاده می شود، از جمله کمر درد، اسپاسم های عضلانی، دیسک کمر، التهابات فاشیا، دیسک گردن، آرتروز زانو و یا آرتروز هر ناحیه ای ازبدن و… استفاده می شود .
در هر حال اگر این روش درمانی توصیه شود، متناسب با وضعیت بیمار شدت گرما تعیین می گردد . به این معنی که میزان شدت گرما به feedback خود بیمار بستگی دارد. پس این دستگاه عوارض و دردی ندارد، تنها در رابطه با بیماران سرطانی فعال، استفاده از این دستگاه به هیچ وجه مجاز نیست .

تاثیر تکار تراپی بر بدن

همانطور که گفته شد، تکار تراپی تاثیرات مثبت فراوانی برای فرد دارد.
تاثیر بیولوژیکی، تاثیر حرارتی و تاثیر بر اعصاب فرد

تاثیر بیولوژیکی

دستگاه تکار انرژی که دارد سبب پدیده قطبی شدن غشای سلولی می شود . استفاده از دوز صحیح جریان الکترولیت سبب برقراری تعادل در داخل و خارج بافت می شود که فرایند متابولیکی را در بدن فعال می کند .

تاثیر حرارتی دستگاه تکار

دستگاه تکار با ارسال انرژی به بافت های بدن، حرارات را در ناحیه ایجاد می کند و سبب گردش خون بالا در آن قسمت می شود . با افزایش خون رسانی و گشاد شدن رگ ها، مواد مغذی و اکسیژن با سطح بالاتری به تمام بافتهای بدن می رسد .

دستگاه تکار با ارسال انرژی به بافت های بدن، حرارات را در ناحیه ایجاد می کند و سبب گردش خون بالا در آن قسمت می شود .شما می توانید جهت مشاوره و تماس با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید :
021-44965811 – 021-44965819

تاثیرتکار بر اعصاب

دوز حرارتی که به ناحیه مورد نظر منتقل می شود، کاملا با سیستم عصبی آن قسمت ارتباطی تنگاتنگ دارد . قطبی شدن عصب ها از عبور سیگنال های درد جلوگیری می کنند ، در نتیجه موجب بازگشت درد در ناحیه مورد نظر می شود.

روند درمان با تکار تراپی

برای شروع درمان به روش تکار تراپی لازم است، به یک کلینیک فیزیوتراپی مراجعه کنید، قبل از شروع ابتدا متخصص فیزیوتراپی در رابطه با سابقه بیماری ها سوال می پرسد . بعد از اطمینان از بی ضرر بودن تکار برای بیمار، درمان آغاز می گردد .
از شما خواسته می شود بدون اینکه تحت فشار باشید بر روی تخت دراز بکشید .
سپس محل آسیب دیده تعیین می گردد والکترود های خنثی که معمولا به صورت صفحات بزرگ و فلزی هستند، بر پست ناحیه قرار داده می شوند. این بدان دلیل است که استفاده از الکترود ها به انتقال جریان از بدن شما کمک می کند .اگر اتصال کامل نباشد و یا در روند درمان این اتصال قطع شود، تاثیری در بهبودی فرد ندارد پس لازم است به اتصال بدن با الکترود توجه شود .
در طی تکار تراپی استفاده از کرم هایی برای هدایت امواج و حرکات راحت تر بر روی پوست بدن تجویز می گردد .
بعد از این، مراحل تکار تراپی شروع می شود . سپس بسته به میزان و نوع درد فیزیوتراپیست از صفحات خازنی یا مقاوتی استفاده می کند.

نتیجه گیری

در اخر می توان گفت در فیزیوتراپی تکنیک ها و روش های مختلفی وجود دارد که بنا بر شرایط افراد تجویز می گردد. خوشبختانه علم پزشکی پیشرفت های قابل توجهی داشته و می تواند هر دردی را با تکنیکی جدید درمان کند . در کلینیک فیزیوتراپی همای سلامت سعی بر این است با استفاده از جدیدترین دستگاه ها بهترین خدمات به مشتریان ارائه شود .

19 thoughts on “تکار تراپی در فیزیوتراپی

 1. Flarvevep - سپتامبر 14, 2022 در 7:37 ق.ظ

  tamoxifen used for For the sperm banks, of course, that may not matter, since they get the same fee whether the woman is married or not.

  پاسخ
 2. KneendA - فوریه 8, 2023 در 11:10 ب.ظ

  Yoshikawa 2, T clomid ovulation pills for sale alberta Individual subject graphs of the percent cocaine appropriate responding for the entire response period and the response rate were plotted as a function of the dose of cocaine

  پاسخ
 3. Jickeenue - فوریه 9, 2023 در 4:00 ب.ظ

  If testing reveals that you have prediabetes, there are things you can do that will spells to stop low blood sugar assist mitigate and even reverse prediabetes and prevent kind 2 diabetes, in blood sugar test strips price accordance with the us Your physician may need to do a test to see in case you have autoantibodies, dangerous immune system cells that can sign kind 1 diabetes We have so many individuals at excessive threat right now in the us who spells to stop low blood sugar are unaware, Betul Hatipoglu, MD, an endocrinologist at the Cleveland Clinic, tells SELF Given this situation, it s critical to know the signs of high blood sugar and to hunt medical care should you experience them, Dr Hatipoglu says 8Sch tt M, Kern W, Krause U, Busch P, Dapp A, Grziwotz R, Mayer I, Rosenbauer J, Wagner C, Zimmermann A, Kerner W, Holl RW, DPV Initiative Is the frequency of self monitoring of blood glucose associated to long term metabolic control buy azithromycin online without prescription

  پاسخ
 4. ceriona - فوریه 11, 2023 در 3:20 ق.ظ

  In lower respiratory tract co infections within 2 days of admission, S aureus 21 17 8 of 118 organisms, Haemophilus influenzae 15 12 7 organisms, and Pseudomonas aeruginosa 11 9 3 organisms were most frequently identified in sputum figure 2 stromectol kaufen ohne rezept

  پاسخ
 5. 성인망가 - آوریل 16, 2023 در 11:26 ب.ظ

  Pretty impressive article. I just stumbled upon your site and wanted to say that I have really enjoyed reading your opinions. Any way I’ll be coming back and I hope you post again soon.
  <a href="“성인망가”Thanks for sharing

  پاسخ

پاسخ

Call Now Button