اسپاسم عضلات کمری

اسپاسم عضلات کمری

یک سیستم پیچیده از رباط ها و عضلات ،در جهت کنترل حرکت، حفظ حالت و حمایت از پشت و لگن پایین  در اندام ها فعالیت می کنند .  سیستم عضلانی پشتی پیچیده است و شامل اسپینای عمیق مچ پا یا گروه های عضلانی پارازمپال است که به موازات ستون فقرات عمل می کنند. عضلات بزرگتر و سطحی نیز هستند که به حرکت و محافظت از پشت بدن کمک می کنند.

عضلات پشت و شکم همراه با لیگامان برای ایجاد حرکت، ثبات و حمایت موضعی به قسمت پشت و قسمت شکمی کار می کنند.

ماهیچه های سطحی بزرگتر به حرکت و تثبیت کمک می کنند. عضلات عمیق تر ستون فقرات می توانند چند مرحله ای باشند، اتصال به بیش از یک مهره یا عضلات  می تواند ثبات و حرکت را ایجاد کند .

هنگامی که حرکت کمری یا نخاعی به شدت تحت فشار قرار می گیرد، مانند یک تصادف اتومبیل، این رباط ها و عضلات می توانند آسیب ببینند. فشار خون عضلانی یا اسپاسم عضلانی می تواند موجب درد، از دست رفتن حرکات شود.

تحریک یا آسیب ساختار ستون فقرات ممکن است باعث ایجاد اسپاسم و درد عضلات ناحیه پشت و باسن شود. این قسمت  در ناحیه باسن واقع شده است و ممکن است دردناک و در معرض اسپاسم با عصب، دیسک کمر  و سوزش کمر پشت یا سکته مغزی شود .

آسیب به ستون فقرات کمری می تواند موجب ضعف، اسپاسم یا تنگی ماهیچه های پشتی شود و باعث درد، کاهش توانایی برای حفظ وضعیت خوب، محدودیت حرکت و بی ثباتی پشت شود.

اسپاسم-عضلات-کمری

علائم اسپاسم عضلات کمری

  •     درد پشت یا حساسیت
  •     تورم یا کبودی در پشت کمر
  •     درد در هنگام حرکت یا استفاده از پشت در فعالیت های روزانه
  •     احساس پاره شدن در پشت کمر
  •     گرما یا قرمزی پوست در منطقه آسیب دیده
  •     کاهش توانایی حرکت، از جمله انجام خم شدن

درمان آسیب

اگر شما مشکوک هستید که فشار کمری یا اسپاسم عضلانی داشته باشید، درمان اولیه باید اجتناب از موقعیت ها و فعالیت هایی باشد که باعث درد می شوند. معمولا توصیه می شود که دوره درمان محافظه کارانه شامل استراحت و فیزیوتراپی و داروهای غیر استروئیدی برای کاهش التهاب باشد. اگر نشانه ها همچنان ادامه داشته باشند، ممکن است درمان توسط فیزیوتراپیست  ضروری باشد.

برخی از خدمات خانم دکتر کریمی پور،  بهترین مرکز فیزیوتراپی

فیزیوتراپی

فیزیوتراپی تنفسی

فیزیوتراپی بیماران ام اس

درمان دیسک کمر

درمان دیسک گردن

درمان آسیب های ورزشی

درمان آرتروز زانو

با تشکر، مدیریت سایت دکتر کریمی پور، فیزیوتراپی در غرب تهران

پاسخ

Call Now Button