آیا فیزیوتراپی ضرر دارد ؟

آیا فیزوتراپی ضرر دارد ؟

بیشتر افراد بنا بر دلایلی نیاز به استفاده از فیزیوتراپی دارند، این سوال ذهن آن ها را در گیر کرده است که آیا فیزیوتراپی ضرر دارد یا خیر .

در طی درمان با استفاده از فیزیوتراپی نیاز نیست تا داروی خاصی به بدن فرد وارد شود ،در نتیجه می توان گفت انجام فیزیوتراپی برای فرد نمی تواند ضرری داشته باشد . امروزه مردم نیاز بسیار فراوانی برای درمان با کمک فیزیوتراپی دارند .

آیا-فیزیوتراپی-ضرر-دارد-؟
آیا-فیزیوتراپی-ضرر-دارد-؟

دلایل نیاز به درمان با کمک فیزیوتراپی

  • بیماری ام اس
  • بروز سکته مغزی
  • برخی از بیماری های نورولوژی
  • بروز بیماری های اختلالات عصبی در فرد

و…

با کمک این  روش درمان می توان تا حد قابل توجهی از این اختلالات جلوگیری کنیم .

البته کاربرد فیزیوتراپی امروز بسیار است . افراد  می توانند در اکثر موارد  از آن استفاده کنند . فیزیوتراپی در درمان اختلالات ریوی و قلبی نیز پیشرفت چشمگیری داشته است .

اصولا بعد از جراحی و انجام بیهوشی بدن دچار اختلالاتی می گردد ، در این موارد با گذراندن دوره ای کوتاه فیزیوتراپی می توان تا حد قابل توجهی  از بروز این اختلالت  جلوگیری کرد .

آیا فیزیوتراپی در درمان موثر است ؟

دکتر کریمی پور فیزیوتراپیست بیان می کند که در مان با استفاده از فیزیوتراپی داری فواید بسیار زیاد و چشمگیر است و میزان ریسک در این روش درمان بسیار ناچیز و نادر می باشد . فیزیوتراپی از نظر سنی محدودیت ندارد و فرد می تواند برای درمان در هر دوره سنی از آن استفاده کند . به دلیل تصادفات ،برخی از سوانح و بیماری ها فرد دچار اختلالات حرکتی می شود و گاهی درد بسیاری را تحمل می کند ،با گذراندن دوره های کوتاه می توان پیشرفت قابل توجهی  در توانایی های حرکتی و جسمی ایجاد کرد .

فیزیوتراپی در پیشگیری از انجام جراحی ها

همیشه جراحی آخرین قدم است ،پزشک در مرحله اول تمام روش های غیر از جراحی را برای بیمار تجویز می کند ،گاهی فیزیوتراپی می تواند از انجام برخی از جراحی ها و عوارض همراه با آن جلوگیری کند .

در نتیجه می توان گفت فیزیوتراپی عملا عوارضی ندارد و فرد می تواند با استفاده از آن از فواید فیزیوتراپی استفاده کند

برخی از خدمات خانم دکتر کریمی پور، بهترین مرکز فیزیوتراپی

فیزیوتراپی

فیزیوتراپی تنفسی

فیزیوتراپی بیماران ام اس

درمان دیسک کمر

درمان دیسک گردن

درمان آسیب های ورزشی

درمان آرتروز زانو

با تشکر، مدیریت سایت دکتر کریمی پور، فیزیوتراپی در غرب تهران

پاسخ

Call Now Button