ماساژ درمانی برای افسردگی

 ماساژ درمانی برای افسردگی

آیا ماساژ درمانی در درمان افسردگی تاثیر دارد؟بهترین راه برای درمان افسردگی کدام است ؟ خیلی از افراد هنگام مراجعه به کلینیک فیزیوتراپی همای سلامت در رابطه با فواید ماساژ درمانی سوال می پرسند و اینکه آیا ماساژ در درمان افسردگی تاثیر دارد یا خیر؟ اگر شما هم پاسخ به این سوال را نمی دانید ادامه مطلب را مطالعه کنید .
ماساژ درمانی بیش از 3000 سال است که در چین مورد استفاده قرار می گیرد. برخی از پزشکان معتقدند که این امر می تواند به کاهش احساس افسردگی کمک کند. زیرا باعث آزاد شدن هورمون ها در بدن می شود، این هورمون ها سبب آرامش ذهن و بهبود روحیه می شود همچنین به تسکین دردهای جسمی کمک کند. در طول ماساژ درمانی برای تقویت و آرامش، عضلات و سایر بافت های نرم دستکاری می شود .ماساژ درمانی می تواند مزایای سلامت روان را فراهم کند.

ماساژ درمانی برای افسردگی

ماساژ درمانی برای افسردگی

چگونه ماساژ درمانی می تواند به رفع افسردگی کمک کند؟

هنگامی که ماهیچه ها و بافت های همبند شما سفت می شوند ، می تواند باعث درد شود که سبب محدود شدن حرکت می شود . ماساژ درمانی می تواند به تسکین این تنش در عضلات و بافت های همبند شما کمک کند. همچنین جریان خون شما را افزایش داده و باعث آرامش می شود.
اگر افسردگی دارید ، ماساژ درمانی احتمالاً وضعیت شما را درمان نمی کند. اما ممکن است به تسکین علائم جسمی مرتبط با آن کمک کند. به عنوان مثال ، ماساژ ممکن است به کاهش کندی ، کمردرد ، درد مفاصل و درد عضلات کمک کند. همچنین تاثیر بسیار خوبی در رفع خستگی و مشکلات خواب دارد .

روند کار در ماساژ درمانی

در حین ماساژ درمانی ، پزشک شما مالش ، کشش و فشار بر عضلات بدن وارد می کند . برخی از سبک های ماساژ شامل تماس مستقیم با پوست فرد ، اغلب همراه با روغنهای معطر هستند. برخی شامل سوزن های طب سوزنی ، سنگ های گرم و… هستند.در کلینیک فیزیوتراپی همای سلامت بهترین نوع خدمات با توجه به وضعیت افراد پیشنهاد می شود .

مزایای ماساژ درمانی

هنگامی که ماساژ توسط یک فرد متخصص در این زمینه انجام شود، عملا هیچ گونه عوارضی برای فرد نخواهد داشت . ماساژ درمانی برای اکثر افراد بی خطر است.فرد می تواند بلافاصله بعد از ماساژ بهبود و حس رضایت را داشته باشد .
ماساژ درمانی می تواند به بهبود سلامت و کمک های کلی شما در مدیریت استرس کمک کند،علاوه بر این می تواند آرامش بدن را افزایش دهد، که به نوبه خود می تواند ذهن شما را نیز آرام کند.

نکته مهم

اختصاص زمان برای افراد دچار بیماری افسردگی، همانقدر مهم است که، برای افراد مبتلا به مصدومیت های ورزشی، سندرم آرتریت و سندروم تونل کارپال اهمیت دارد . ماساژ میزان هورمون های دوپامین و سروتونین را افزایش می دهد که می تواند کمبود کورتیزول را جبران کند و در بهبود شرایط روحی فرد کمک کننده باشد .می توان گفت نقش فعالیت های ورزشی در درمان افسردگی بسیار پررنگ است، اما ماساژ درمانی به نسب، مزیت های بیشتری دارد زیرا علاوه بر افزایش سطح هورمون ها، سفتی و درد ناشی از حرکات ورزشی را کاهش می دهد .
در کلینیک فیزیوتراپی همای سلامت تمام خدمات زیر نظر افراد متخصص و با استفاده از تجهیزات به روز و مدرن انجام می شود.
اگر مشکوک هستید که دچار افسردگی یا وضعیت سلامت روان دیگری هستید ، با پزشک خود ملاقات کنید. آنها به احتمال زیاد داروها ، درمانی یا ترکیبی از هر دو را توصیه می کنند. برخی از درمان های مکمل مانند روان درمانی با ماساژ نیز ممکن است به تسکین علائم شما کمک کند. از پزشک خود در مورد مزایای احتمالی اضافه کردن ماساژ درمانی به برنامه درمانی خود سوال کنید.

دکتر کریمی پور در مرکز فیزیوتراپی در غرب تهران برای بیماران عزیز جلسه اول فیزیوتراپی ، که به منظور مشاوره انجام می شود را، رایگان انجام می دهند ،شما می توانید جهت مشاوره و تماس با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید :
021-44965811 – 021-44965819

کلام آخر

همانطور که در مقالات قبلی فواید فیزیوتراپی و ماساژ درمانی را بیان کردیم ، می توان گفت استفاده از خدمات فیزیوتراپی عملا هیچ گونه عوارضی برای فرد ندارد و اگر هم دارد بسیار ناچیز می باشد . ماساژ درمانی علاوه بر بهبود درد های جسمی در تسکین حالت روحی فرد نیز تاثیر گذار است که شما می توانید از آن بهره مند شوید ، برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با کلینیک فیزیوتراپی همای سلامت تماس بگیرید .

پاسخ

Call Now Button