فواید فیزیوتراپی زانو

فواید فیزوتراپی زانو

درد زانو یا آرتروز(ساییدگی زانو) یکی از شایع ترین بیماری ها در افراد سالخورده بین 40 تا 50 سال است. اما این عارضه می تواند در جوانان و خانم های باردار نیز اتفاق بیفتد. اگر چه این درد ممکن است در اوایل زندگی انسان آغاز شود، پزشکان معتقدند که درمان فیزیکی بهترین روش درمان درد زانواست و بیماری رماتیسم عامل اصلی این درد است. اتصالات و بروز عفونت در هر جایی از بدن، یک غضروف مفصل بیان می شود .
زبری مفاصل، زانو و ران، شایع ترین بیماری هایی است که بر افراد به ویژه سالمندان تاثیر می گذارد. علاوه بر ضعف عضلانی ، افزایش وزن ، عدم حرکت و آسیب، عواملی كه به بيماری های روماتيسم زبری مانند روماتوئيد و نقرس، كمك می كند. هم چنين منحنی پاها، و گاه فقدان عناصر مهم مواد معدنی از علل درد زانواست.

فواید-فیزیوتراپی-زانو

علل ژنتیکی ممکن است نقایص مادرزادی باشد که به سرعت ،وخیم شدن مفصل کمک می کند، مانند نرمی لیگامان، بالا رفتن سن فرد، میزان مصرف آب و مایعات، مصرف برخی از پروتئین ها در غضروف ها، باعث فرسایش و پارگی مینیسیک زانو می شود. فیزیوتراپیست برای درمان درد زانو چند حرکت برای زانو تجویز می کند، تا باعث افزایش تقویت و استحکام زانو و پا شود. بیمار باید برای این که به نتیجه مطلوب و موفقیت آمیز برسد، نزد فیزیوتراپیست باتجربه و زبر دستی مراجعه کند. دکتر کریمی پور  یکی از فیزیوتراپیست های خوب هستند که،  دارای سابقه کاری موفقیت آمیز و چشمگیری می باشند و روش های درمانی زانو را از روش های زیر تجویز می نماید از جمله:

  • انجام برخی از حرکات ورزشی برای درمان و تقویت زانو وساق پاها و حتی ماهیچه ها استفاده می کنند.
  • تجویز جلسات  فیزیوتراپی برای تقویت و بهبود عضلات

در بیشتر موارد، فرد بعد از انجام جراحی برای بهبودی کامل  نیاز به جلسات فیزیوتراپی دارد ،فیزیوتراپی می تواند کمک شایانی در بهبودی عملکردی عضلات داشته باشد .درمان زانو درد  با کمک فیزیوتراپی می تواند مانع از انجام جراحی ها  شود .

برخی از خدمات خانم دکتر کریمی پور،  فیزوتراپی در غرب تهران

فیزیوتراپی

درمان دیسک کمر

درمان دیسک گردن

درمان آرتروز زانو

با تشکر، مدیریت سایت دکتر کریمی پور،  فیزیوتراپی در غرب تهران

پاسخ