شاک ویو تراپی چیست ؟

شاک ویو تراپی چیست ؟

شاک ویو تراپی چیست و چه کاربردی دارد ؟ شاک ویو تراپی در حقیقت یکی از روش های غیر تهاجمی و البته پر کاربرد در فیزیوتراپی است، در این روش با استفاده از امواج کم انرژی آکوستیک، بهبودی بیمار حاصل می شود .
امواج خروجی از دستگاه شاک ویو با استفاده از ژل و از طریق پوست جذب بدن می شوند .
زمینه درمانی این دستگاه به مرور زمان گسترده شد، در ابتدا تنها از این روش برای درمان سنگ کلیه استفاده می کردند ولی امروزه برای درمان درد های ناشی از بیماری های مختلف و یا درمان آسیب های بلند مدت بسیار پرکاربرد است .

شاک ویو تراپی چیست ؟

شاک ویو تراپی چیست ؟

اساس کار در روش شاک ویو

اساس کار در شاک ویو بافت های آسیب دیده می باشد، با تشکیل رگ های خونی و افزایش مواد مغذی در ناحیه مورد نظر بافت های آسیب دیده ترمیم می شوند .
درمان با استفاده از دستگاه شاک ویو یکی از روش های رایج و پرطرفدار در حوزه فیزیوتراپی است. دستگاه شاک ویو برای بیماری های عضلانی ، تاندون ها، بیماری های اسکلتی و تاندون ها بسیار کاربردی است . حوزه کابرد شاک ویو در فیزیوتراپی بسیار گسترده است، در مواردی که روش های معمول فیزیوتراپی کارساز نباشند، استفاده از شاک ویو بسیار موثر می باشد .

دستگاه شاک ویو در چه مواردی کاربرد دارد؟

در زمینه درمانی بیماری مربوط به پا از جمله، درمان خار پاشنه، تاندون های آشیل و التهابات ناشی از فاشیا پلانتار، آتروفی عضلانی و مشکلات مربوط به کشکک زانو .
بیماری های مربوط به ناحیه لگن همچون گرفتگی های شدید در این ناحیه و سندرم پیریفورمیس
درمان در ناحیه دست و آرنج ، از جمله درمان هر گونه آسیب های ورزشی
همچینن شاک ویو در زمینه درمان بیماری های مربوط به ستون فقرات گردن و کمر نیز موثر است .
در حالت کلی می توان گفت، شاک ویو در تمام نواحی بدن کاربرد دارد .

مزیت های استفاده از روش درمان با شاک ویو

این روش درمان در بیشتر موارد نیاز به درمان با کمک جراحی را از بین برده است، به طور مثال در زمینه درمان التهاب فاشیا پلانتار که در صورت عود بیماری نیاز به عمل جراحی است می تواند بسیار موثر باشد .
شاک ویو تراپی به افرادی که پاسخ خوبی به درمان هایی همچون ماساژ درمانی ، تزریق استروئید و سرما درمانی و … نمی دهند بسیار موثر می باشد .
این روش درمانی یک روش کاملا غیر تهاجمی می باشد و عملا بیمار در زمان درمان، دردی را احساس نمی کند و در کمال آرامش فرآیند درمان انجام می گردد .

آیا شاک ویو تراپی عوارضی هم برای فرد دارد ؟

تنها به دلیل امواجی که از طریق دستگاه به فرد منتقل می شود ممکن است در طول درمان بیمار کمی احساس درد کند، البته این درد غیر قابل تحمل و شدید نیست . غیر تهاجمی بودن این روش درمان دلیل بر بی عارضه بودن آن است .

دکتر کریمی پور در مرکز فیزیوتراپی در غرب تهران برای بیماران عزیز جلسه اول فیزیوتراپی ، که به منظور مشاوره انجام می شود را، رایگان انجام می دهند ،شما می توانید جهت مشاوره و تماس با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید :
021-44965811 – 021-44965819

تعداد جلسات درمان با شاک ویو

تعداد جلسات درمان بسته به وضعیت بیمار دارد اما می توان گفت در 80 درصد موارد بازگشت عملکرد طبیعی بدن و کاهش درد بعد از طی شدن 4 جلسه درمان تجربه شده است .لازم است تا جلسات درمانی هفته ای یک بار و به مدت 5 تا 8 هفته انجام شود .
درمرکز فیزیوتراپی همای سلامت با استفاده از مجهز ترین و به روز ترین دستگاه های موجود در بازار، انواع روش های درمانی برای افراد انجام می شود .
قبل از درمان با شاک ویو لازم است تا ابتدا متخصص فیزیوتراپی بیمار را به طور کامل ویزیت کند تا بهترین روش درمان انتخاب شود ، متاسفانه در برخی از افراد شاک ویو روش خوبی برای درمان نیست و بهتر است از سایر روش های درمانی در فیزیوتراپی استفاده کرد .

آیا مراقبت های خاصی بعد از شاک ویو تراپی لازم است ؟

تنها در صورتی که احساس درد بعد از درمان داشتید، می توانید زیر نظر پزشک دارو های مسکن را مصرف کنید . بعد از درمان با شاک ویو محدودیتی وجود ندارد، می توانید به راحتی بلند شوید و حرکت کنید . تنها استفاده از دارو های التهابی مجاز نیست زیرا ممکن است در روند درمان اختلال ایجاد کند .

هزینه شاک ویو تراپی چقدر است؟

تعیین این هزینه بسته به شرایط بیمار و ویزیت اولیه بیمار دارد، این که چه تعداد جلسه برای درمان نیاز است و چه تجهیزات و دستگاه هایی در کنار شاک ویو برای بیمار استفاده می شود در تعیین هزینه تاثیر گذار است . برای تعیین هزینه دقیق می توانید به  کلینیک فیزیوتراپی همای سلامت مراجعه کنید .

پاسخ

Call Now Button